DECATHLON Ligák Kupája
Csömör, 2021. augusztus 14.
I. Liga, DC csapatverseny (2fős)
A csapatmérkőzések a csoportmérkőzéseknél rövidített DC rendszerben (2 nyert mérkőzésig) zajlanak.
Rövidített rendszer: 2:0, vagy 2:1 (2 egyéni mérkőzés, 2:0-nál befejeződött a csapatmeccs, 1:1-nél mindent eldöntő páros mérkőzés)
A csapatmeccseken belül az egyéni és páros mérkőzések 3 nyert szettig tartanak.
Egy csoportban 4 csapat játszik körmérkőzést. A csoport 1-2 helyezettje továbbjut a főtáblára, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a főtábla.
Nevezési létszámtól függően a főtáblán az első két, három forduló rövidített DC rendszerben, utána rendes DC rendszerben zajlik a verseny végéig.
Az idei évben kivételesen vegyes csapatok is indulhatnak, azaz nincs megkötés, hogy melyik csapatban játszik egy játékos. Különböző egyesület, csapat játékosai is alkothatnak egy csapatot.
Azokat a játékosokat is nevezheti az adott egyesület, akiket benevezett a bajnokságba, de a szezon során nem játszottak.
Azok a hazai egyesületek is indíthatnak csapatot, akik nem vesznek részt jelenleg bajnokságokban. Besorolásuk az adott Ligákba a szervezők döntése alapján történik.
Amennyiben egy egyesület több csapatot is indít (A, B, vagy C csapat), akkor a csapatversenyen annak a 2 játékosnak, plusz a tartalékjátékosnak kell végig játszania a csapatmérkőzéseket, akiket az adott csapatba beneveztek. Az egyesület A és B, esetleg C csapatai között a játékosok nem cserélgethetik egymást.
A csapatok lehetnek vegyesek is (egy lány/nő és egy fiú/férfi) abban az esetben, ha mind a ketten az adott Ligának megfelelő bajnokságban játszottak abban az évben.
Indulhatnak női csapatok is.
A kölcsönadott játékosok annak az egyesületnek a színeiben indulhatnak, amelyiknek kölcsön vannak adva.
